Szymek_Urszula

 

11.06.1988 r.

Od około roku korzystam sporadycznie z pomocy p. Zbyszka Nowaka w sprawie stanu zdrowia mojego i moich trojga dzieci (6, 5 i 2,5 lat). Ze zdumieniem stwierdzam, że diagnozy jego są wyjątkowo trafne i najczęściej wyprzedzają o kilka miesięcy diagnozy lekarskie. Stan zdrowia moich dzieci (nerwica, niedotlenienie serca u syna, dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, braki witamin i mikroelementów), ulega błyskawicznej poprawie, dzieci są odporniejsze i dużo weselsze. Co do mnie, po każdym zabiegu czuję się początkowo b. dobrze, następnie mocno rozbita, po upływie zaś około 1 doby, dużo silniejsza i spokojniejsza. Leczenie tego typu interesuje mnie od wielu lat i nie jest dla mnie zaskoczeniem, ale efekty odnoszone przez p. Nowaka zadziwiają mnie bardzo często. Oby takie leczenie zyskało sobie wreszcie prawo oficjalnej egzystencji, a ludzie potrafiący to robić docenieni. DZIĘKUJĘ w imieniu całej naszej czwórki. Dziękuję za spokój i poczucie bezpieczeństwa, które daje mi obecność p. Zbyszka.
Spotykamy kogoś i nagle zmienia się nasze życie. Odkąd pamiętam pomagałem chorym ludziom, a także zwierzętom i roślinom. Przez wiele wiele lat było to moja skrywana pasja. Nie umiałem wytłumaczyć, jak jestem w stanie zlikwidować niemal każdy ból. Cierpiących przybywało. Szeptana propaganda niosła wieści daleko. Skuteczna pomoc pani Urszuli, spowodowała wizytę jej męża. Tak poznałem Abdullę Mohammada Al-Harmiego, obywatela Kuwejtu, który handlował z wieloma krajami m.in. z Polską. Nasze wielokrotne kontakty z Al-Harmim, spowodowały wizyty wielu jego przyjaciół z tego rejonu świata. Ja natomiast chcąc rozwijać te kontakty, założyłem Towarzystwo przyjaźni Polsko-Kuwejckiej i zostałem jego prezesem. Wkrótce w  1985 roku pojechałem do Kuwejtu i był to mój pierwszy kontakt z Islamem. Niezwykle ważny dla poszukiwań i rozważań nad pytaniem, które nie dawało mi spokoju. Widziałem w islamie ogromną siłę i zastanawiałem się skąd się ta siła bierze. Wiara to jedno, ale co może tę wiarę wzmacniać, budować ją i rozszerzać? Tych elementów jest wiele, jednym z nich, na który zwróciłem uwagę, były znane nam wszystkim gesty modlitewne. Oddawanie chwały bóstwu Allacha to jedno, ale jest jeszcze niezwykle ważne znaczenie praktyczne. Człowiek poprzez kontakt z ziemią ulega odpromieniowaniu. Geneza moich trzech gestów czerpie swoją inspirację z Islamu.
Zatem tym razem nie tylko ja odmieniłem życie Pani Urszuli, przywracając jej zdrowie, ale też ona przyczyniła się do mojego rozwoju na korzyść nas wszystkich.